Idea promowania sportu i aktywnego wypoczynku od lat wpisuje się w naszą autorską filozofię #ArłaMOVE. Golf jest jedną z 33 dyscyplin, które można uprawiać na terenie kompleksu Hotelu Arłamów.
Przepiękne, otoczone lasem, pole golfowe Arłamów znajduje się w obrębie kompleksu hotelowego, w dolinie Jamna. Niewątpliwym atutem pola są wspaniałe widoki, które urzekają graczy. Do dyspozycji graczy są dwa target greeny, driving range o długości ponad 300 m i sporej różnicy wzniesień z dwoma zadaszonymi platformami i ogromnymi platformami trawiastymi oraz ćwiczebny green. Pole golfowe składa się z dziewięciu dołków par 3 i 4 (5 x par 3 i 4 x par 4). Wszystkie mają bardzo zróżnicowany charakter, dzięki czemu gra nie jest monotonna. Mocno pofałdowane greeny to wyzwanie dla graczy o różnych umiejętnościach.
Bez wątpienia zachwycające barwami jesieni pole golfowe w Arłamowie przypadło do gustu naszym gościom, z którymi rozegraliśmy dwie interesujące partie golfa. Przewodnikami pola golfowego byli Radosław Korczak, Menedżer ds. Sportu i Rekreacji Hotelu Arłamów oraz Jan Błażyński, instruktor golfa.
Radosław Korczak - Menedżer ds. Sportu i Rekreacji Hotelu Arłamów
Golfowa geografia Polski to projekt dwóch przyjaciół i golfistów. Dziennikarz i satyryk – Rafał Bryndal oraz pasjonat golfowy i właściciel golfowego Studio Gwiaździsta 5 – Tadeusz Winkowski od 2023 roku podróżują po polach golfowych w Polsce, tworząc Golfową Geografię Polski.
Postanowili odwiedzić pełnowymiarowe pola, jak i mniejsze obiekty, które nie są powszechnie znane każdemu golfiście. Jednocześnie, promując aktywny, ale też ekologiczny sposób życia. Podróże odbywają się wyłącznie samochodami elektrycznymi, które ładowane są w trakcie tych wyjazdów na stacjach w całej Polsce. Golfowa geografia Polski ma na celu nie tylko zaprezentowanie pól golfowych w Polsce, ale także obalenie wielu mitów dotyczących elektromobilności. Projekt ma przekonać odbiorców, iż możliwe jest dojechanie na wszystkie pola golfowe samochodem elektrycznym.
W ciągu kilku miesięcy Rafał Bryndal i Tadeusz Winkowski odwiedzili dużą część golfowych obiektów w Polsce, opisując ich charakter, otoczenie, a przede wszystkim atmosferę panującą wokół wszystkich tych miejsc. Podczas spotkań rozmawiają z fachowcami związanymi z obiektami, managerami, właścicielami, a także poznają społeczność poszczególnych miejsc, prezentują infrastrukturę i okoliczne atrakcje.
Golfowa Geografia Polski jest relacjonowana przede wszystkim za pośrednictwem social mediów. Patronat medialny nad wydarzeniem objął najpopularniejszy magazyn golfowy w Polsce Golf&Roll. W każdym jego numerze prezentowane są poszczególne etapy podróży. Uwieńczeniem wyprawy ma być książka opisująca zarówno obiekty, jak i poszczególne etapy podróży.
Rafał Bryndal, Tadeusz Winkowski i Michał Ligocki w Hotelu Arłamów
Pole golfowe Arłamów w jesiennych barwach